SinArts

Nagy Zoltán: P.U.N.K. (2022)

A darab a magyar Punk szubkultúra és az avantgárd művészet, jelrendszer közötti párhuzamokra épül jellegzetesen a 80-as évek induló zenekarainak a zenéjét felhasználva…

Tovább »

VADAS-GRYLLUS-TÓTH: NIBIRU III. – LOUD RING (2019)

A különböző művészeti területekről érkező alkotócsoport egy évet felölelő művészeti-művészetpedagógiai projektjének eredménye, melyet 2019-ben a BE SpectACTive! Kreatív Európa partnerségi projekt keretén belül valósítottak meg.

Tovább »

VADAS-GRYLLUS-TÓTH: NIBIRU (2019)

Gyerekekkel közösen létrehozott és bemutatott előadás. A bolygó jövőjével kapcsolatos valós és fiktív aggodalmakat, a gyermekkor bizonytalanságait és a felnőtté válás rítusait az alkotók egy játékos, fantasztikus keretbe helyezik. A világvége ezúttal nem a félelmek, hanem a víziók, az álmok és az utópiák terepe.

Tovább »

TIMOTHY AND THE THINGS: VADÁSZAT (2018)

Adott 3 férfi karakter. Talán haverok. Talán testvérek. Talán nincs túl sok közük egymáshoz. Alakváltó figurák. Nem sok közös van bennük, de igyekeznek erről nem tudomást venni, ha már egymásra lettek utalva a semmi közepén.

Tovább »

SZABÓ VERONIKA: QUEENDOM (2017)

Szüzek, királynők, bölcsek, csábítók, anyák, harcosok… Megjelennek neked és általad. Megelevenednek fantáziáidból és visszaveszik, ami az övék. Szerepeket mutatnak be és vetítenek egymásra, amíg a határvonalak elmosódnak.

Tovább »

DAOUD-KLIMENT-SOMLÓ-SZABÓ: ANIMAL CITY

Üdvözöllek Animal Cityben! Üdvözöllek Animal cityben! De jó, hogy itt vagy! Köszönöm, hogy most ezt a leírást olvasod. Most menj vissza a szöveg elejére és olvasd úgy, mintha egy rinocérosz mondaná neked. Egy rinocérosz. Köszönöm.

Tovább »

MOLNÁR CSABA: WATCH ME HAPPENING

A “ Watch Me Happening “ egy alkudozás – párbeszéd több fél között, egy személyen belül, vagy egy tánc, egy szóló melyben objektív és szubjektív, személyes és kollektív látásmódok, vélemények, gondolatok kerülnek az ösztön és a tudat határmezsgyéjére.

Tovább »

MOLNÁR CSABA: AZ ÖKÖR

Képek a semmiről – a semmiről, amik mi vagyunk, emberek, akik ennek a csodálatos világnak a legkiválóbb és legéletképesebb teremtményei.

Tovább »

HIROAKI UMEDA: DRIVES

Hiroaki Umeda öt magyar táncossal dolgozott együtt 2016 nyarán,  az elkészült darabot a Sziget után a Trafóban mutatták be 2016 szeptemberében. Az előadás az emberi testek és a vizuális elemek mozgásának dinamikájával foglalkozik.

Tovább »

TIMOTHY AND THE THINGS: ANYÁDÉK RAJTAM KERESNEK

Az előadás hétköznapi érzésekből és helyzetekből létrehozott táncokon keresztül hasznosítja a látszólag haszontalanul töltött időket. Az ‘Anyádék rajtam keresnek’ része a 2017-es Aerowaves Spring Forward programnak.

Tovább »

RÓZSAVÖLGYI ZSUZSA: 1.7 (2016)

1.7 ⎼ ennyi gyereket vállalnak ma a termékeny európai nők, ami épp társadalmunk, kultúránk fennmaradásának küszöbe. Sztereotip szépség- és nőideálokról, szexuális tabutémákról üdítő őszinteséggel, szarkasztikus humorral és bő (ön)iróniával. Lecture performance.

Tovább »

RÓZSAVÖLGYI ZSUZSA: MEDÚZA (2016)

A Medúza körülöleli a közönséget meditatív hangulatával, és magával ragadja egy mélyebb egység élményébe. Az előadás kiindulópontja Rózsavölgyi Zsuzsa és Terebessy Tóbiás 2014-es Lábán Díjra nominált Öreg tó című koreográfiája. A koreográfus ezúttal 21 táncossal, a Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) diákjaival kelti életre a pulzáló koreográfiát.

Tovább »
Scroll to top