A különböző művészeti területekről érkező alkotócsoport egy évet felölelő művészeti-művészetpedagógiai projektjének eredménye, melyet 2019-ben a BE SpectACTive! Kreatív Európa partnerségi projekt keretén belül valósítottak meg.
Gyerekekkel közösen létrehozott és bemutatott előadás. A bolygó jövőjével kapcsolatos valós és fiktív aggodalmakat, a gyermekkor bizonytalanságait és a felnőtté válás rítusait az alkotók egy játékos, fantasztikus keretbe helyezik. A világvége ezúttal nem a félelmek, hanem a víziók, az álmok és az utópiák terepe.
Végtelen játék, precíz művészet- és önparódia, avagy áldokumentarista betekintés egy előadói alkotóműhely kreatív munkafolyamataiba? Azt is nehéz pontosan megmondani, vajon meddig tart és merre néz a színpad...
Adott 3 férfi karakter. Talán haverok. Talán testvérek. Talán nincs túl sok közük egymáshoz. Alakváltó figurák. Nem sok közös van bennük, de igyekeznek erről nem tudomást venni, ha már egymásra lettek utalva a semmi közepén.
Szüzek, királynők, bölcsek, csábítók, anyák, harcosok… Megjelennek neked és általad. Megelevenednek fantáziáidból és visszaveszik, ami az övék. Szerepeket mutatnak be és vetítenek egymásra, amíg a határvonalak elmosódnak.
Üdvözöllek Animal Cityben! Üdvözöllek Animal cityben! De jó, hogy itt vagy! Köszönöm, hogy most ezt a leírást olvasod. Most menj vissza a szöveg elejére és olvasd úgy, mintha egy rinocérosz mondaná neked. Egy rinocérosz. Köszönöm.
A “ Watch Me Happening “ egy alkudozás - párbeszéd több fél között, egy személyen belül, vagy egy tánc, egy szóló melyben objektív és szubjektív, személyes és kollektív látásmódok, vélemények, gondolatok kerülnek az ösztön és a tudat határmezsgyéjére.
Az előadás alapgondolata a Csipkerózsika-meséből indul ki, és a történetből fakadóan három nagy témával foglalkozik: Halál, Mese, Hétköznapok. Az előadás nézőjét egy élményközpontú eseményre invitálja.
Interaktív színházi társasjáték aukcióval, találós kérdésekkel, kortárs tánccal fűszerezve.
Képek a semmiről - a semmiről, amik mi vagyunk, emberek, akik ennek a csodálatos világnak a legkiválóbb és legéletképesebb teremtményei.
Hiroaki Umeda öt magyar táncossal dolgozott együtt 2016 nyarán, az elkészült darabot a Sziget után a Trafóban mutatták be 2016 szeptemberében. Az előadás az emberi testek és a vizuális elemek mozgásának dinamikájával foglalkozik.
Az előadás hétköznapi érzésekből és helyzetekből létrehozott táncokon keresztül hasznosítja a látszólag haszontalanul töltött időket. Az 'Anyádék rajtam keresnek' része a 2017-es Aerowaves Spring Forward programnak.
Az előadás Erwin Schrödinger Nobel-díjas osztrák fizikus elhíresült macskás gondolatkísérletéből indul ki és megy azon túl: várakozás, késleltetés, elodázás, intenzív érzelmi állapotok 6 táncosra.
1.7 ⎼ ennyi gyereket vállalnak ma a termékeny európai nők, ami épp társadalmunk, kultúránk fennmaradásának küszöbe. Sztereotip szépség- és nőideálokról, szexuális tabutémákról üdítő őszinteséggel, szarkasztikus humorral és bő (ön)iróniával. Lecture performance.
A Medúza körülöleli a közönséget meditatív hangulatával, és magával ragadja egy mélyebb egység élményébe. Az előadás kiindulópontja Rózsavölgyi Zsuzsa és Terebessy Tóbiás 2014-es Lábán Díjra nominált Öreg tó című koreográfiája. A koreográfus ezúttal 21 táncossal, a Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) diákjaival kelti életre a pulzáló koreográfiát.
Dányi Viktória és Nelson Reguera Perez táncosok ezen a mindennap ismételt, rutinszerű gesztuson keresztül járják körül, hogy mi minden rejlik két ember viszonyában.
Az előadás a tánc, a színház és a koncert határterületein mozog. A világra való reflexió kinyilatkoztatásoktól mentes formai lehetőségeit és az egymással való összekapcsolódás pontjait kutatja.
Az előadás két alkotó személyes és egyben filozofikus játéka az igazságról, különböző nézőpontok, párhuzamos valóságok együttlétéről, azok találkozásairól és esetleges konfliktusairól.
Boldogtalankodás variációk egy szobában. Felében tánc, másik felében akrobatika.
Elmúlás – rombolás – újjáteremtett valóság. Különleges triptichon. Mészáros Máté, a Wim Vandekeybus vezette belga Ultima Vez társulat tagja, legújabb darabjában erre a különös háromszögre koncentrál.
Molnár Csaba legújabb alkotásában saját ösztönös, vizuális és auditív képeit felszabadított formában azonosítja Boccaccio Dekameronjának érzéki és szerkezeti világával.
Rózsavölgyi Zsuzsa és Terebessy Tóbiás nem először hoznak létre közös előadást, amelyben a mozgás és a vizualitás egymást kiegészítve, párhuzamosan fejlődik a munkafolyamat során. Ezúttal az LLB (Life Long Burning) Európai Uniós koprodukciós pályázati kiírás nyerteseiként dolgoztak együtt.
Fülöp László Open Latitudes koprodukcióként létrejött előadásának témái a társas megismerés, társas befolyásolás, önigazolás, empátia, agresszió, előítéletek és félelmek… Milyen tanult folyamatok gyakorolnak hatást az egyén vágyaira, önmagáról kialakított képére, értékrendjére? Miért kerülnek az elképzeléseink gyakran távol a tényleges tetteinktől?
Az Ego Trip című darab kiinduló pontja az ember mentális és fizikai korlátainak érzékelése és megfogalmazása. Személyes történeteket figyelünk meg, hogy megértsük az emberi viselkedést. Az ego működési mechanizmusának megismerésére irányuló kutatás az Ego Trip, melyben az egyén önmagához és másokhoz való viszonyát vizsgáljuk.
Öten mesélnek kapcsolataikról, szerelmeikről, viszonyaikról, majd leképezik, lecsupaszítják, lenyúzzák és elemeire bontják az egészet, hogy közelebb kerülhessenek a kérdésekhez – és magukhoz.
Nigel Charnock munkája totális színház, mely minden eszközt megragad, hogy kommunikáljon a közönséggel. Nigel színháza viccesen komoly, felemelő, formabontó és megejtően emberi. A szöveg, a mozgás, a zene és a tánc elegyítésével a Revolution kirobbanó örömmel mutatja meg, mit jelent a szabadságért és a szerelemért harcolni.