AHA Kollektíva: SENKIFÖLDJE (2024)
Egy hely, ahol semmi nincs, de bármi lehetséges. Azt keressük, minek és hogyan adhat táptalajt ez a kietlennek tűnő, de lehetőséggel bíró Senkiföldje.
Egy hely, ahol semmi nincs, de bármi lehetséges. Azt keressük, minek és hogyan adhat táptalajt ez a kietlennek tűnő, de lehetőséggel bíró Senkiföldje.
Mindig érdekelt, hogy hogyan készül egy koreográfia, de soha nem tudtad, hogyan kérdezz erről? Kíváncsi vagy a próbatermi folyamatra? Most eljött az idő, hogy megismerd a koreográfusok – talán rejtélyesnek tűnő – munkáját.
A darab ironikusan reflektál a kortárs művészeknek feszülő elvárások kézzelfogható ellentmondásaira: arra, hogy miközben a művészeknek folyamatosan fenn kell tartaniuk a kritikai diskurzust, másfelől el kell fogadniuk saját önkizsákmányoló, prekárius munkakörülményeiket és az élethosszig tartó eladósodást.
A Dense piece című előadás központi témája a sűrűség. A mozgásanyag az intenzív igénybevétel, a dinamikus koncentráció, az állandó konfrontáció, a testi és szellemi
síkon érkező információáradat hatásaival dolgozik.
Mit üzen maga a test? Milyen további képek, absztrakt mozgás által asszociatív gondolatokat ébresztő pillanatok kerülnek elő, mígnem a kezdetben egy nagy masszából álló testek individuumokká fejlődnek, és meghódítják a rendelkezésre álló teret?
A vacsora gyertyafényben egy olyan színházi előadás, amely a kabaré és immerzív színházi események világához áll a legközelebb. A nézők egy asztal körül ülnek és vacsoráznak, ezáltal egy szürreális, abszurd esemény részeseivé válnak.
…a fény mértéke folyamatosan változik, ezáltal rámutat vagy elrejt részleteket az előttünk játszódó eseményekből. Ez a fajta bújócska arra készteti a szemlélődőt hogy a látott absztrakt formákat folyamatosan összekapcsolja a saját tudatában felvillanó jelzésekkel.
A Dioráma csoport hont foglal. Visszaveszi, egyesíti, majd újraosztja, feloldja és gyógyítja és legfőképpen szereti azt a Magyarországot, ahol mi mind ellenséges sáncok mögül vicsorgunk egymásra.
Az előadás a kudarcban rejlő lehetőségeket és a hozzá fűződő viszonyunkat fejtegeti az újcirkusz nyelvén. A történet a fizikai és a lelki sérülések története. Egy önvallomás, egy kórkép.
Helyszínspecifikus előadás, amely a proximitással – az előadók egymás közötti, a térrel és a közönséggel való viszonyával – kísérletezik. Az előadás szerepel az Aerowaves 2020 Spring Forward Festival programjában.
Performatív, részvételi séta, amely a proximitással – az előadók egymás közötti, a térrel és a közönséggel való viszonyával – kísérletezik.
Viktória és Dóra, a Doboz utca 1. örökös házmesterei kalauzolják végig a gyerekeket egy mesén.
Az előadás a gyerekek nyelvén beszél, az óvodáskorú gyermeki gondolkodásnak megfelelően alakul.