Egy kézfogás, ami húz és taszít egyszerre, manipulál, de támaszt is nyújt, és még akkor is megtart, ha már rég elengedtük egymást.
Dányi Viktória és Nelson Reguera Perez táncosok ezen a mindennap ismételt, rutinszerű gesztuson keresztül járják körül, hogy mi minden rejlik két ember viszonyában.
Az előadás három fejezetben három különböző variációt mutat fel játékosan és absztrakt módon, a nézőnek szabad asszociációs lehetőséget hagyva. Összehangolt lépések és forgások, és az indaként egymásba kapaszkodó, kibogozhatatlan kézfogás – az alapmotívumok, melyek egyre bonyolultabb tánckombinációkká válnak, lassan megszabadulva szabályoktól és kötöttségektől is.
„Az egyszerűségnek mindig megvan az a könnyebbsége, hogy képes megőrizni a többértelműséget, és ez a nézői alkotókedv számára kiváló lehetőségeket kínál. A Keep in Touching például működik többek között egyszeri találkozásként, kapcsolatként vagy próbafolyamatként, csakúgy, mint egy kéz a kézben, közösen leélt élet mozgásos lenyomataként. A primer egyszerűségnek azonban hátulütője is van, egyszerűen szólva általában unalmas: hamar megértjük, hamar letudjuk. Főként olyankor, ha – mint ebben az esetben is – az előadás nem kezdi el az érzelmeinket csiklandozni. A Keep in Touching drámája ugyanis nem érzelmi, éppen ellenkezőleg: elsősorban motoros érzelemmentessége, a gyakran matematikai képletként egymáshoz kapcsolódó mozdulatok semlegessége teszi drámává.” (Török Ákos, kritikus)
Alkotók: Dányi Viktória, Nelson Reguera Perez
Előadók: Dányi Viktória, Szász Dániel
Zene: Varga Vince
Dramaturg: Zsigó Anna
Fényterv: Dézsi Kata
Producer: SÍN Kulturális Központ
Támogatók: Open Latitudes3, NKA, Fővárosi Önkormányzat, EMMI, MU Színház, Sziget Fesztivál
A produkció a Budapest Főváros Önkormányzata által meghirdetett Staféta program keretében valósult meg.
Nelson Reguera Perez szerepét a 2017 áprilisi előadásban Szász Dániel veszi át.
Bemutató: 2016, MU Színház
Dányi Viktória
Dányi Viktória tanulmányait a Budapest Kortárstánc Főiskolán kezdte, majd egy évet töltött a londoni LCDS-ben (London Contemporary Dance School). Alapító tagja a BLOOM! kollektívának, ezen kívül több hazai koreográfussal is dolgozott már együtt, mint Mészáros Máté, Molnár Csaba, Pataky Klári, Hód Adrienne. Vadas Zsófia Tamara és Molnár Csaba táncos-koreográfusokkal (Czitrom Ádám és Porteleki Áron zenészekkel kiegészülve) az utóbbi évek egyik legszórakoztatóbb zenés táncelőadása, a Nyúzzatok meg! – fűződik a nevükhöz. Különböző előadóművészeti kísérlezetés jellemzi munkáit táncosként és koreográfusként egyaránt.
Szász Dániel
Középiskolai tanulmányait megszakította, mert a színház érdekelte. 1993-1997 között a 7tükör stúdiószínházban színésznek tanult, majd a Csabai Attila és Landjánszki Márta nevével fémjelzett Kompmánia együttesben való munka érdeklődését a tánc felé fordította. Szabadúszó táncosként olyan jeles kortárs koreográfusok előadásaiban szerepelt, mint Frenák Pál, Hudi László vagy Gergye Krisztián, Pataky Klára, Hámor Jocó. 2002 óta a Szabó Réka nevével fémjelzett Tünet Együttes tagja, akiknek előadásai jellegzetesen törekszenek a műfaji határok tágítására és a színház és a tánc ötvözésére.
Online jegyvásárlás: http://muszinhaz.jegy.hu/
Trailer a SÍN Kulturális Központ Vimeo oldaláról.
A teljes videó megtekintéséhez szükséges jelszóért keressenek minket.